KTERÁ SVATEBNÍ AGENTURA NEBO SVATEBNÍ KOORDINÁTORKA JE PRO VÁS TA PRAVÁ?

Zásnuby. Nezapomenutelný okamžik Vašeho života. Právě jste si vyfotila svoje první zásnubní selfie. Sdílela všechny podrobnosti ohledně zasnoubení s každým, koho znáte. Záříte. A také jste si pravděpodobně otevřela Instagram nebo Pinterest a začala hledat svatební inspiraci. 

Týdny po tom, co jste se zasnoubila, Vám všechno připadá jako jízda na horské dráze! Je tolik věcí, na které musíte myslet! Takže, než Vás to úplně pohltí, stiskněte tlačítko PAUZA, vydechněte a zvažte, zda si nedopřát odbornou pomoc. Zde je můj seznam otázek, které si můžete položit, abyste našli svatebního profesionála, který Vám bude vyhovovat. Než zvedente telefon nebo napíšete email, zvažte následující:

1. Udělejte si seznam toho, co si myslíte, že potřebujete nebo chcete od svého svatebního profesionála.

2. Zvažte možná data a místa svatby, spolu s předpokládaným počtem hostů. Máte? Tak teď už jste připravena kontaktovat svatební agenturu / svatební koordinátorku.

Svatební agentura / svatební koordinátoka by následně měla:

 Potvrdit její dostupnost ve Vašem termínu svatby nebo více termínech.

Mít pro Vás seznam otázek, na základě kterých se dozví více o Vašich představách ale také o Vás samotných.

 Projevuje zájem a porozumění k vaší celkové vizi svatby a prioritám

 Vysvětlí co ji odlišuje od konkurence. Některé svatební agentury organizují všechny druhy svateb, zatímco jiné se specializují na určité typy.

 Sdělí Vám možnosti jejích služeb, své balíčky a rozsah služeb. Zatímco všechny agentury jsou schopny organizace svatby, některé Vám mohou navíc navrhnout i celkový design svatby. Mohou také nabízet další interní služby (pozvánky, dárky atd.). Nebo zapůjčí vlastní dekorace.

 Dát přehled cen, struktury balíčku nebo služeb. Pracuje v paušálním poplatku? Hodinové sazbě? Nebo se výše agenturníjo poplatku odvíjí od výše rozpočtu?

 Existuje minimální svatební rozpočet, se kterým pracuje?

 Jaké činnosti jsou obvykle obsaženy v balíčku, který Vás nejvíce zajímá?Jaké služby jsou mimo oblast činnosti agentury ú Koordinátorky?

 Kdo je kontaktní osoba, se kterou budete pravidelně komunikovat? 

 Bude tato osoba na místě a bude koordinovat svatební den? Pracuje sólo nebo s týmem?

 Jaké je tempo procesu plánování? Budete v kontaktu denně? Týdně? Podle potřeby?

 Navštěvuje s Vámi schůzky dodavatelů?

 Má exkluzivní seznam dodavatelů, se kterými pracuje? Pokud ano, proč?

 Vytváří svatební rozpočet a spravuje jej během celého procesu? Pokud ne, proč?

 Vyjednává smlouvy – s místem svatby a s dodavateli? Kdo tyto smlouvy podepisuje?

 Platíte přímo dodavatelům nebo agentuře?

 Kolik svateb svatební agentura / koordinátorka uspořádala dodnes?

 Má zkušenosti s  předešlými svatbami na daném svatebním místě?

 Jak jsou řešeny administrativní a cestovní výdaje? Může nabídnout nějaké příklady?

Pokud máte pocit, že jste našli tu pravou svatební agenturu /svatebního koordinátora, zeptejte, zda by Vám poskytli několik referencí na předchozí klienty a dali Vám rámcový svatebním rozpočet. Jakmile totiž budete mluvit s bývalými klienty, dozvíte se víc o úrovni jejich  profesionality. Pokud se vám líbí, co slyšíte, pokračujte s důvěrou!

Poznámka: Dobrý svatební profesionál se bude snažit chránit vaše nejvzácnější komodity: vztahy, energii, čas a peníze. Vy se máte o koho opřít a vychutnat si celý proces plánování. A co je nejdůležitější, být hosty na vlastní svatbě!

Pamatujte: Plánování svatby není jen o jednom dni. Je to komplexní zkušenost. Užívejte si proto každý okamžik. Bude to vzácná vzpomínka, kterou si uchováte po celý život.

Vaše K.

Kateřina je zakladatelka a kreativní ředitelka svatební agentury EVENTISTA. Od roku 2013 navrhla  a zorganizovala množství výjimečných svateb a eventů. Pro více informací ji můžete kontaktovat zde:

kterina@eventista.cz